Boże Narodzenie – kolędowanie w Liceum dla Dorosłych

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Boże Narodzenie – kolędowanie w Liceum dla Dorosłych

Boże Narodzenie – kolędowanie w Liceum dla Dorosłych

19 grudnia, jak tylko zaświeciła pierwsza gwiazdka, słuchacze  Liceum  Ogólnokształcącego dla Dorosłych spotkali się ze swoimi nauczycielami, opiekunami  na uroczystym apelu z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Przepiękna dekoracja sali, melodia polskich kolęd i zapalone świece wprowadziły nas w świąteczny nastrój i ciepłą atmosferę zbliżających się Godów.
          Nicola, Paulina i Vanessa  opowiedziały o narodzeniu Chrystusa i przybliżyły nas do ówczesnych czasów. Pani Barbara Rzeszutek odczytała fragmenty powieści „Chłopi” z najpiękniejszym opisem polskiej tradycyjnej wigilii.
          Na wigilijne spotkanie przybyli również ubiegłoroczni absolwenci  naszej szkoły z niezapomnianą i niezawodną Panią Stanisławą Ptak – przewodniczącą klasy i szkoły.
Na koniec Pani J.Ragan złożyła wszystkim obecnym życzenia świąteczne – zdrowia, spokoju i radości przy wigilijnym stole,  jak najmniej trosk i zmartwień w Nowym Roku.