Międzynarodowy miesiąc bibliotek szkolnych

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Międzynarodowy miesiąc bibliotek szkolnych

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Od wielu lat w październiku obchodzimy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. To dobra okazja do pokazania potencjału biblioteki, jej dorobku, pozycji w oczach uczniów, słuchaczy i środowiska szkolnego, a także do zorganizowania różnego rodzaju aktywności.
          Tradycje Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych sięgają końca XX w., kiedy to Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego  zainicjowało obchody Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych w czwarty poniedziałek października. Od 2008 r. obchodzimy w październiku Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych, a poszczególne szkoły same decydują, jaką datę w październiku wybrać.

Oto Hasło MMBS 2023 –

„BIBLIOTEKA SZKOLNA: MOJE SZCZĘŚLIWE MIEJSCE, W KTÓRYM KWITNIE KREATYWNOŚĆ I WYOBRAŹNIA”

W naszym Liceum dla Dorosłych 26 października zorganizowaliśmy lekcje biblioteczne dla wszystkich klas szkoły. Słuchacze wraz z nauczycielem polonistą odwiedzili bibliotekę szkolną, żeby zapoznać się  z księgozbiorem biblioteki, z lekturami szkolnym oraz z nowościami zakupionymi przez ostatni rok. Ponadto nauczyciel bibliotekarz omówił lektury od klasy pierwszej do czwartej Liceum w celu zapoznania czwartoklasistów z obowiązującymi wymaganiami na egzaminie maturalnym.
          Biblioteki ze swoimi tradycyjnymi zbiorami w formie papierowej odgrywają bardzo dużą rolę w  nabywaniu wszechstronnej wiedzy  i  w rozwoju naszego społeczeństwa.

ZAPRASZAMY DO ODWIEDZANIA  BIBLIOTEKI!!!