POZEGNANIE KLASY MATURALNEJ W LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM DLA DOROSŁYCH

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> POZEGNANIE KLASY MATURALNEJ W LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM DLA DOROSŁYCH

Pożegnanie klasy  maturalnej  w Liceum  Ogólnokształcącym dla Dorosłych

Ile razem dróg przebytych? Ile ścieżek przedeptanych?  Ile listów, ile rozstań…                                  I znów upór, żeby powstać i znów iść i dojść do celu.

Słowa piosenki Marka Grechuty „Ocalić od zapomnienia” rozpoczęły dnia                28 kwietnia 2022r.  uroczystość pożegnania absolwentów Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Sosnowcu.

Spotkanie otworzyła Pani Dyrektor Ewa Bartosińska, która przywitała serdecznie nauczycieli, słuchaczy, a przede wszystkim tegorocznych maturzystów.  W imieniu swoim i dyrektora Jacka Górskiego podziękowała obecnym  nauczycielom , opiekunowi klasy za zaangażowanie w pracę ze słuchaczami, za stworzenie w szkole przyjaznej atmosfery do nauki, za okazywaną wyrozumiałość i wsparcie.                                                                              Pani dyrektor wręczyła nagrody i wyróżnienia tegorocznym absolwentom – Karolinie Popczyk nagrodę Primus Inter Pares za najwyższą średnią ocen w całym cyklu kształcenia oraz Złoty Indeks dla najlepszej słuchaczki Liceum dla Dorosłych. Były także  nagrody książkowe dla wyróżnionych słuchaczy, podziękowania, kwiaty i uściski. Na zakończenie swojego wystąpienia Pani dyrektor  pogratulowała maturzystom ukończenia szkoły średniej i życzyła  powodzenia na maturze.

Głos zabrała również przewodnicząca samorządu szkolnego – Pani Stanisława Ptak, która w imieniu słuchaczy liceum życzyła starszym koleżankom i kolegom radości ze zdanych egzaminów i sukcesów w życiu osobistym i zawodowym.

Tyle było dni, do utraty sił, Do utraty tchu, tyle było chwil,                                                                Gdy żałujesz tych, z których nie masz nic, Jedno warto znać, jedno tylko wiedz:                                  Że ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy,                                                                  Ważnych jest kilka tych chwil, tych, na które czekamy…

Słowa  piosenki Marka Grechuty „Dni, których nie znamy” zakończyły tegoroczną uroczystość pożegnania absolwentów Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Sosnowcu.