ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

Dnia 1 września 2022r. spotkaliśmy się na uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego 2022/2023 w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Sosnowcu.

Na  uroczystości  obecni byli   Pani Dyrektor Ewa Bartosińska, Pani Jadwiga Ragan, Grono Pedagogiczne oraz słuchacze czterech klas CKU.

Dyrektor Ewa Bartosińska  dokonała oficjalnego otwarcia  nowego roku
szkolnego 2022/2023. Szczególnie miło  powitała słuchaczy pierwszego roku, dla których dzisiejsze spotkanie było pierwszą uroczystością w naszej szkole. Przypomniała także zebranym, że pierwszy września to ważna data w  historii naszego kraju. Tego dnia, w 1939 roku, atakiem hitlerowskich Niemiec na polską placówkę na Westerplatte rozpoczęła się II wojna światowa. Podkreśliła także naszą pełną solidarność z walczącą Ukrainą.
Kończąc Pani Dyrektor  życzyła wszystkim zebranym wytrwałości w pracy, wzajemnej życzliwości i powodzenia w nowym roku szkolnym.

Także słuchacze starszych klas powitali serdecznie pierwszoklasistów życząc im zapału do pracy, nowych znajomości, aby nauka w naszej szkole była   szansą na zdobycie wiedzy, wielu umiejętności i nowych doświadczeń. Nauczycielom  natomiast  słuchacze życzyli niesłabnącego zaangażowania w proces edukacyjny,  cierpliwości i  wyrozumiałości w pracy.

Uroczystość skończyła się rozejściem słuchaczy do klas  na spotkaniaze swoimi opiekunami.