Spotkanie informacyjno – szkoleniowe z ekspertami ZUS

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Spotkanie informacyjno – szkoleniowe z ekspertami ZUS

Spotkanie informacyjno – szkoleniowe z ekspertami ZUS

27 I 28 listopada słuchacze  Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych  uczestniczyli w konsultacjach z ekspertami ZUS. W pierwszy dzień warsztatów szkoleniowych uzyskali informacje na temat systemu ubezpieczeń społecznych, jego genezy i początków funkcjonowania w Europie i Polsce. Przede wszystkim  mieli możliwość zapoznać się z obecną sytuacją osób podejmujących pracę na podstawie umowy lub zlecenia. Dowiedzieli się również jak ważne jest ubezpieczenie społeczne w przypadku niezdolności do pracy z powodu wypadku czy choroby. Drugi dzień konsultacji poświęcony był tematowi zasiłków od chorobowego poprzez świadczenie rehabilitacyjne aż po zasiłek macierzyński i opiekuńczy. Słuchacze zadawali pytania, rozwiązywali zadania i aktywnie uczestniczyli w warsztatach. Po spotkaniach grupowych odbywały się konsultacje indywidualne.